„Za wszelkie momenty, kiedy krzywdzę siebie, za negowanie siebie, za wątpienie w siebie, bagatelizowanie siebie, osądzanie siebie lub bycie niemiłym dla siebie, z powodu mojego własnego zamętu, WYBACZAM SOBIE!”

W swoim życiu poznałem wiele osób, które pomimo ogromnego talentu nie potrafiły tego wykorzystać wiecznie się oskarżając, że są do niczego. Codziennie poznaję osoby, które są przekonane, że nic im się nie uda w życiu osiągnąć, że są słabe w tym co robią, wiecznie poszukując w sobie wad. Jest to dla mnie ciężkie doświadczenie, patrząc na nich, na to jak nie potrafią docenić tego kim są.

Jednak z drugiej strony ich rozumiem, bo sam doskonale pamiętam te chwile w życiu kiedy za wszystko się obwiniałem. Sam nigdy w dzieciństwie nie otrzymałem przekonania, że jestem świetny, że jestem dobry i że mogę realizować swoje marzenia. Przecież jest to takie ważne w naszym życiu – przekonanie, że jesteśmy naprawdę wyjątkowi i naprawdę dobrzy. Zwrócę się teraz do rodziców. Nie pozwólcie, aby wasze dziecko kiedykolwiek w siebie zwątpiło!

Ja sam sobie musiałem dać przekonanie, że jestem świetny, sam siebie musiałem docenić. Dlatego chcę i Ciebie zachęcić do chwalenia samego siebie, do doceniania swoich dokonań, do życia w zgodzie ze sobą.

Zapraszam Cię do krótkiego ćwiczenia, które mi pomogło uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Wiem, że może być Ci ciężko, bo wiecznie sobie za wszystko dowalałeś, ale mimo to spróbuj i przekonaj się jak wzrasta Twoje poczucie wartości.

Dokończ zdania za co siebie doceniasz lub za co się lubisz:

W swoim charakterze ………………….

W swoim wyglądzie ………………….

Jako mąż/żona lub chłopak/dziewczyna ………………….

W moich relacjach z innymi ………………….

Jako kobieta/mężczyzna ………………….

Jako pracownik lub szef ………………….

Lubię w sobie jeszcze ………………….

„Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.”

Zatem doceń siebie. Zadbaj o wewnętrzny spokój i poczucie własnej wartości. Nie jest to łatwe, co wiem po sobie, ale wiem, że możliwe i na pewno warto o to powalczyć. Naucz się siebie chwalić, doceń to co zrobiłeś, co osiągnąłeś, poczuj dumę z tego, że jesteś kimś naprawdę wyjątkowym. Dodatkowo zapisuj codziennie swoje małe i duże osiągnięcia, załatwione sprawy oraz rozwiązane problemy. Z tego można być naprawdę dumnym! Myśl w sposób pozytywny i z pełnym uznaniem.

Jeśli spodobał Ci się ten post i był dla Ciebie przydatny oraz wartościowy to proszę POLUB i UDOSTĘPNIJ go dalej swoim znajomym, aby również mogli z niego skorzystać.

 

 

Udostępnij: