„Nie jestem stworzony po to, aby tkwić w beznadziejnym życiu”.

Właśnie te słowa napędzają mnie w moim życiu. To zrozumienie tego faktu zmieniło mnie oraz moje życie o 180 stopni.

Do 27 roku życia sądziłem, że nic nigdy nie osiągnę i wiecznie będę miał beznadziejne życie, bo tak mi jest pisane. Miałem tak silne o tym przekonanie, że sam sobie kładłem kłody pod nogi. W tej chwili  jestem pewien, że przekonanie to wzięło się z mojej trudnej przeszłości,  w której los nie był dla mnie zbyt łaskawy. Myślałem wówczas – skoro tak się dzieje od samego początku, to jak mogę sądzić, że cokolwiek mogę zmienić? Ehhh jakie to było głupie myślenie.

Nikt na świecie chyba nie czuł się gorzej i nie był bardziej zniechęcony do życia niż ja. Sięgnąłem chyba tak naprawdę już dna. Nie miałem za co płacić rachunków, nie miałem pieniędzy, byłem totalnie spłukany. Moja sytuacja z dnia na dzień stawała się coraz gorsza. Na tyle mnie to przytłoczyło, że przestałem odwiedzać swoich klientów, co doprowadzało do jeszcze większych problemów finansowych. Oszukiwałem nie tylko firmę, wpisując wymyślone wizyty, ale i sam siebie, tłumacząc tą całą sytuację ciężkim życiem. Wstydziłem się tego! Wstydziłem się rozmawiać z innymi ludźmi!

Pewnego dnia późnym wieczorem nie mogłem wytrzymać w domu dręcząc się myślami za co jutro zrobię zakupy, postanowiłem wsiąść w samochód i wyruszyć przed siebie. Zastanawiałem się dlaczego tak się dzieje, co jest ze mną nie tak. Nie mam pojęcia ile tak jeździłem, ale trochę czasu musiało to zająć, bo zaczynało już świtać. Nie do końca też rozumiem i nie potrafię wyjaśnić co się wówczas ze mną stało, ale coś we mnie pękło i nagle mój głos wewnętrzny mówi  O nie! Dosyć tego! Dosyć takiego życia, dosyć ciągłego zamartwiania się! Nie zostałeś stworzony po to, aby tkwić w beznadziejnym życiu! Wracasz do domu i bierzesz się za siebie! I rzeczywiście wziąłem się za siebie, wziąłem się w garść i zacząłem tworzyć swoją własną przyszłość.

Teraz bogatszy w doświadczenia chciałbym Ci pomóc zmienić Twoją przyszłość. Poniżej znajdziesz sześć kroków jakie musisz podjąć aby Twoje życie stawało się takie jakie pragniesz. Oczywiście jest to tylko drobny ułamek wiedzy i umiejętności jakie musisz opanować, ale na sam początek myślę, że jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

1. Akceptacja

Przede wszystkim musisz wyeliminować negatywne emocje gniewu, winy, zazdrości oraz niechęci do życia. Jednym z najlepszych sposobów osiągnięcia tego jest podjęcie świadomej decyzji o całkowitej akceptacji swojego życia. Akceptacji tego co było, co jest i co w nim jeszcze będzie i pamiętaj, że nie możesz nikogo obwiniać za swoje błędy. Kolejnym istotnym elementem jest odrzucenie wszelkich wymówek typu „mi się nie uda”, „jestem słaby”, „dobra zrobię to jutro”. Koniecznie musisz się tego pozbyć i przestawić na tryb „jestem dobry w tym co robię”, „jestem wyjątkowy”. Musisz zacząć postrzegać siebie jako główną siłę twórczą własnej przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Musisz zaakceptować fakt, że jesteś, gdzie jesteś oraz kim jesteś z powodu własnych wyborów i decyzji, podjętych w przeszłości.

2. Odpowiedzialność

Jest to chyba największy problem dla nas wszystkich – wzięcie całkowitej odpowiedzialności. Przecież tak naprawdę bez tego nie jesteśmy w stanie ruszyć z miejsca. Koniecznie musisz przejąć odpowiedzialność za życie, zacznij postrzegać siebie jako osobę aktywną, a nie bierną. Zacznij działać zamiast czekać i mieć nadzieję, że coś się wydarzy. Stań przed lustrem i powiedz sobie na głos „Nie jestem ofiarą zmian! Ja jestem mistrzem zmiany i lepszego życia!”. Jeśli nie jesteś zadowolony z jakieś części swojego życia to weź się w garść i zrób coś z tym! Odrzuć w końcu te negatywne emocje i weź pełną odpowiedzialność za swoje życie – przecież jesteś mistrzem zmian! Tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie.

3. Cele

Jestem w ogromnym szoku, że tak wiele osób nie ma jasno sprecyzowanych celów. Na pytanie co chcesz robić w życiu odpowiadają „No w sumie nie wiem”. Czy jak wsiadasz do auta to nie wiesz gdzie chcesz jechać? Czy wiesz, do którego miejsca chcesz dojechać? Oczywiście, że wiesz! I tym  właśnie są cele w życiu, Twoim miejscem docelowym, Twoją nawigacją przez życie. Ustal jasne i sprecyzowane cele i zapisz je. Mają one dotyczyć każdej ważnej dla Ciebie dziedziny życia. Następnie stwórz plan działania, aby je osiągnąć i każdego dnia pracuj nad ich osiągnięciem. Dzięki temu masz uczucie postępu, które daje Ci energię, entuzjazm i pozytywne nastawienie.

Jeżeli nie wiesz jak wyznaczać cele to zapraszam Cię na szybki kurs wyznaczania celów:

Jak wyznaczać cele, które osiągniesz.

4. Wiedza i umiejętności

Nie wiem czy wiesz, ale kluczem do sukcesu, do osiągnięcia tego czego pragniesz, do zmiany Twojego życia, jest posiadana wiedza oraz nabyte umiejętności. Im więcej rzeczy się uczysz z danej dziedziny i poszerzasz swoje umiejętności, tym więcej zarabiasz. Im więcej się dowiesz w zakresie jakim działasz albo chcesz zacząć działać, tym więcej możliwości będziesz mieć. Chcesz odnosić większe sukcesy jako sprzedawca, to zapisz się na szkolenie i dowiedz się jak sprzedają eksperci. A może chcesz zrzucić parę kilo? To zapisz się na siłownię i zaczerpnij wiedzy od trenera na ten temat. Obojętnie czego będzie dotyczyć nabyta wiedza albo umiejętności, to i tak Twoje życie każdego dnia będzie stawało się coraz lepsze, ponieważ Ty sam będziesz się stawać coraz lepszy. Pamiętaj, że doskonałe osiągi otwierają każde drzwi i są kluczem do tego co jest dla Ciebie naprawdę ważne.

5. Plan

Opracuj teraz plan rozwoju osobistego i zawodowego, który obejmuje czytanie, słuchanie programów audio, uczestniczenie w kursach oraz seminariach. Musisz pracować nad swoją karierą, ale również i nad sobą. Poznanie siebie, akceptacja siebie, radzenie sobie ze swoimi emocjami są bardzo ważne na drodze do Twojego sukcesu. Zapewne znasz wiele sławnych i bogatych osób które nie poradziły sobie z życiem i poddały się. Nie skupiaj się wyłącznie na karierze, skup się też na sobie. Dlatego opracuj plan, który pozwoli rozwinąć Ci się w pełni. Osiągniesz wówczas prawdziwy sukces. Sukces, który nie jest, jak to większość osób uważa – dziełem przypadku, ale dziełem Twojej przemyślanej i ciężkiej pracy.

6. Myślenie

Być może jest to najważniejszy punkt ze wszystkich. Musisz wiedzieć o tym, że stajesz się tym o czym najczęściej myślisz. Jeśli zapytasz ludzi nieszczęśliwych o czym najczęściej myślą, to większość z nich odpowie, że o swoich porażkach, problemach, rachunkach, kogo nie lubią i  jak bardzo im źle jest w życiu. Natomiast jeśli to samo pytanie zadasz ludziom sukcesu, to usłyszysz wówczas, że najczęściej swoje myśli skupiają na konkretnych działaniach, które mogą podjąć aby zdobyć to co sobie zaplanowali. Dlatego musisz się zdyscyplinować aby nieustannie myśleć o tym czego pragniesz i trzymać swój umysł z daleka od rzeczy, których chcesz unikać.

„Różnica pomiędzy tym, kim jesteś, a tym, kim chcesz być, polega na tym, co robisz”

Powiem Ci teraz coś od serca. Nie wiem w jakim wieku jesteś, może masz 20 lat, a może 40. To i tak nieistotne, bo jest później niż myślisz. Czas biegnie bardzo szybko i nie będzie czekać na Ciebie. Czasami chce mi się krzyczeć jak ja sam mogłem pozwolić na zmarnowanie tylu lat życia. Na ten moment masz teraz dwie możliwości:

  • Możesz kompletnie nic nie robić i dalej narzekać na swoje życie. Łatwy i nie wymagający pracy wybór na chwile obecną, ale trudny dla dalszego życia.
  • Możesz zacząć działać i robić wszystko co tylko możliwe aby zmienić swoje życie na lepsze. Trudny i wymagający dużo pracy wybór na samym początku, ale pozwalający cieszyć się pięknym życiem w przyszłości.

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i był dla Ciebie przydatny oraz wartościowy to proszę udostępnij go dalej swoim znajomym, aby również mogli z niego skorzystać. Dziękuje 🙂

Udostępnij: